Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MPK od kuchni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MPK od kuchni
28-11-2022 06:00   Janusz Ludwiczak
Replikę tramwaju typu I wraz z wagonem doczepnym Carl Wejer z 1905 roku czy jednoczłonowy w pełni niskopodłogowy tramwaj Moderus Gamma, a także bimby i autobusy zbudowane z klocków Lego można było zobaczyć podczas "Katarzynek".

Z okazji przypadającego 25 listopada dnia św. Katarzyny, która jest patronką kolejarzy, ale też tramwajarzy MPK zaprosiło mieszkańców na "Katarzynki", podczas których można było poznać poznańską komunikację miejską "od kuchni".

W zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej odbywały się nauki jazdy tramwajem. Chętni mogli zwiedzić muzeum komunikacji miejskiej, czyli Izbę Pamięci i Tradycji MPK. Prezentowane były tam stare bilety, dawne kasowniki czy wykonane z tektury oraz z klocków Lego modele tramwajów i autobusów.

Z kolei na wyłączonym z użytkowania przystanku PeSTki przy Dworcu Zachodnim prezentowany był historyczny i gospodarczy tabor oraz pojazdy zaplecza technicznego. Można było zobaczyć m.in. replikę tramwaju typu I z 1905 r. z wagonem doczepnym Carl Weyer czy najnowsze tramwaje, w tym pierwszy w Polsce jednoczłonowy i w pełni niskopodłogowy tramwaj – Moderus Gamma LF 05 AC.

W poznańskim MPK pracuje ponad 2 tys. osób, wśród których są nie tylko motorniczowie tramwajów i kierowcy autobusów, ale również mechanicy, technicy, pracownicy zaplecza technicznego czy pracownicy służb nadzoru ruchu.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: