Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wizja lokalna "czyściciela kamienic" na Stolarskiej i Niegolewskich - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wizja lokalna "czyściciela kamienic" na Stolarskiej i Niegolewskich
16-02-2016 00:49   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek miała odbyć się wizja lokalna w kamienicach przy ul. Stolarskiej 2 i Niegolewskich 14 z udziałem Piotra Ś., oskarżonego o stalking, czyli uporczywe i złośliwe nękanie lokatorów kamienic.

Na Stolarską i Niegolewskich dotarła sędzia Magdalena Adamiec, oskarżyciele posiłkowi, byli mieszkańcy "wyczyszczonych" kamienic i sam Piotr Ś.

Wizji lokalnej nie udało się przeprowadzić. Wejście do kamienicy przy ul. Stolarskiej 2 był zabite paździerzowymi płytami, z kolei na Niegolewskich 14 wejście jest... zamurowane. Do żadnej z kamienic nie udało się wejść.

To granie na czas w celu przedłużenia procesu. Pan Piotr Ś. odstawia cyrki, co widać po jego uśmiechniętej minie. Znowu sprawa się przesunie – powiedziała Anastazja Wieczorek-Molga z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów.

Przypomnijmy. W maju 2012 r. administratorzy zaczęli zastraszać lokatorów kamienicy przy ul. Stolarskiej 2, którzy w skrzynkach znajdują robaki, a przed wejściem do budynku szarfę z napisem "Ostatnie pożegnanie". Ich mieszkania są zalewane wodą, a stropy przewiercane. W końcu lokatorzy zostają pozbawieni wody, prądu i innych mediów. W ich obronie stają anarchiści, którzy w październiku organizują "demonstrację", która przeszła ulicami dzielnicy. Obecnie przy Stolarskiej 2 nie została praktycznie żadna rodzina.

Z kolei w przypadku kamienicy przy ul. Niegolewskich 14 na początku 2012 roku zmienił się właściciel kamienicy, którym został Grzegorz Liberkowski (jak w przypadku Stolarskiej 2). W czerwcu lokatorom znacznie podniesiono czynsz - z 2,70 zł za metr kwadratowy do stawki 13,70 zł/m2. Pod koniec grudnia 2012 r. nieznani sprawcy włamali się do opuszczonych mieszkań i zniszczyli instalację wodną. Zalana została klatka schodowa i pomieszczenia na niższych kondygnacjach. Dwa tygodnie później lokatorzy kamienicy przy ul. Niegolewskich 14 złapali na gorącym uczynku mężczyznę, który włamał się do jednego z mieszkań. W 2013 r. mieszkania lokatorów znów były zalewane wodą. Nieznani sprawcy włamali się do pustostanu na czwartym piętrze, wyrwali rurę i odkręcili wodę, która lała się przez stropy i klatkę schodową. Jak widać kamienica przy ul. Niegolewskich 14 stała się "Stolarską BIS".

Piotr Ś. oskarżony jest o stalking, czyli uporczywe i złośliwe nękanie lokatorów kamienic. Mężczyźnie i jego wspólnikom grożą trzy lata więzienia.


R E K L A M A

Komentarze (1)

16-02-2016 07:16:24
Negatyw
Czy warto tracić czas i pieniądze, na wysłuchanie tego cwaniaczka...?!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

02

kwi

Rynek Łazarski
Złota niedziela na Rynku
- kiermasz, spektakl teatralny, koncert, gra terenowa, warsztaty rękodzielnicze, strefa animacji dla najmłodszych, prezentacje historyczne
w godz. 12:00-18:00

03

kwi

19:30
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Droga Krzyżowa ulicami parafii:
Kościół Św. Anny - Matejki - Limanowskiego - Jarochowskiego - Niegolewskich - Matejki - Kościół Św. Anny

14

kwi

do 16-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Sport" - targi sportowe

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy Żanety Jankiewicz - "Mój świat"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: