Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Janusz Heller został odznaczony medalem Ministra Kultury za zasługi dla Kultury Polskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Janusz Heller został odznaczony medalem Ministra Kultury za zasługi dla Kultury Polskiej
17-10-2014 07:25   Janusz Ludwiczak
Podczas uroczystej inauguracji sezonu kulturalno-oświatowego 2014/2015 na Łazarzu Janusz Heller, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg" otrzymał medal Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla Kultury Polskiej. Natomiast Galeria Raczej została wyróżniona Łazarską Nagrodą Artystyczną 2014. Uroczystość rozpoczęła się jednak od telefonu z informacją o podłożonej bombie. W Klubie "Krąg" pojawili się saperzy.

Zanim rozpoczęła się inauguracja sezonu kulturalno-oświatowego na Łazarzu Izabela Wysocka, sekretarka Klubu Osiedlowego "Krąg" otrzymała telefon o podłożonej bombie. Na miejsce przybyli ratownicy oraz saperzy ubrani w wojskowe moro i ze sprzętem do wykrywania ładunków wybuchowych. Na szczęście nie była to prawdziwa bomba, lecz inscenizacja, która wprowadziła w bombowy sezon 2014/2015.

W trakcie uroczystości Waldemar Witkowski, radny sejmiku województwa wielkopolskiego w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczył Janusza Hellera, kierownika Klubu Osiedlowego "Krąg" medalem "zasłużony dla kultury polskiej".

Ponadto Galeria Raczej otrzymała Łazarską Nagrodę Artystyczną 2014 za podejmowane działania i akcje kulturalne, które ożywiają ulicę Głogowską.

Inaugurację kulturalno-oświatowego 2014/2015 na Łazarzu uświetnił występ Marty Grabowskiej-Dymczyk, która zaśpiewała piosenki z repertuaru Anny German. Na zakończenie publiczność mogła zobaczyć pokaz tańca brzucha w wykonaniu Zuzanny Skowrońskiej.

Podczas uroczystości wspomniano również Jana Komarnickiego. W czwartek, 16 października przypadła 7. rocznica jego śmierci. Jan Komarnicki dla wielu mieszkańców Łazarza był przyjacielem. Przez 23 lata związany był z Klubem Osiedlowym "Krąg", najpierw w kole fotograficznym, które prowadził przez 10 lat, a później przewodniczący Klubu Seniora "Bamberka". Jan Komarnicki był także członkiem zespołu kabaretowego "Wiosenne Krokusiki" oraz Przewodniczącym Komisji Społeczno-Kulturalnej Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald. Był organizatorem licznych imprez, wycieczek i spotkań oraz współorganizatorem corocznego dzielnicowego święta Dni Łazarza. W 1994 roku otrzymał tytuł "Człowieka Roku".
Doskonale znał się na komputerach. Mimo późnego wieku doskonale korzystał z takich programów jak Word czy Excel, a korzystanie z internetu nie było dla niego problemem.
3 kwietnia 2008 roku Jan Komarnicki został patronem Klubu Seniora "Bamberka". Uchwała o powołaniu patrona została przyjęta z dużym uznaniem przez łazarskich seniorów. 16 października 2008 roku, w pierwszą rocznicę śmierci duża sala widowiskowa w Klubie Osiedlowym "Krąg" została nazwana imieniem Jana Komarnickiego.

W w piątek o godz. 17:00 Klub Osiedlowy "Krąg" zaprasza najmłodszych na spektakl "Kozucha Kłamczucha" w wykonaniu Teatru Krokodyl. Wstęp wolny.


Komentarze (1)

18-10-2014 14:53:35
Roman Modrzynski
Serdeczne gratulacje!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 30-05-2023
Łazarz
33. Dni Łazarza
►WIĘCEJ: www.33dni.lazarz.pl

30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: