Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W dawnym komisariacie przy Wyspiańskiego nie będzie straży granicznej, budynku chce pozbyć się MSW - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W dawnym komisariacie przy Wyspiańskiego nie będzie straży granicznej, budynku chce pozbyć się MSW
19-08-2013 01:16   Janusz Ludwiczak
Od trzech lat budynek przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Matejki, w którym mieścił się komisariat policji stoi pusty i niszczeje. Pierwotnie miała wprowadzić się tutaj Straż Graniczna, tak jednak się nie staje. Nieruchomości chce pozbyć się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, do którego należy budynek. Obiekt ten otrzyma w zarząd prawdopodobnie miasto.

Obiekt przy ulicy Wyspiańskiego 7 należy do Skarbu Państwa i jest w zarządzie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jeszcze parę lat temu mieściła się tutaj komenda policji i oddział komisariatu Poznań-Grunwald. Tutaj swoje dyżury mieli też łazarscy dzielnicowi.

Pod koniec 2010 roku budynek ten opuściło Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy Komendzie Wojewódzkiej Policji, które na poddaszu urządziło Galerię "Na Strychu".

Pierwotnie do budynku po dawnej komendzie miała wprowadzić się Straż Graniczna, o czym informowaliśmy w październiku 2010 roku. Tak jednak się nie stanie.

Zabudowana nieruchomość położona przy ul. Wyspiańskiego 7 stanowi własność Skarbu Państwa i pozostaje w trwałym zarządzie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które na podstawie art. 60a ust. 6, w zw. z art. 47 ust. 1 ustawy o gospodarce nieruchomościami, wystąpiło do ministra właściwego do spraw Skarbu Państwa z wnioskiem o wygaszenie trwałego zarządu tą nieruchomością, gdyż stała się ona zbędna dla potrzeb resortu spraw wewnętrznych. Ponadto, Nadodrzański Oddział Straży Granicznej zrezygnował z przejęcia jej w trwały zarząd - wyjaśnia naczelnik Magdalena Dąbrowska z Wydziału Prasowego Ministerstwa Skarbu Państwa.

Budynek przy ul. Wyspiańskiego 7 w zarząd otrzyma prawdopodobnie miasto.

Wszczęte zostało postępowanie z wniosku MSW z 12 marca 2013 r. o wygaszenie trwałego zarządu, który powinien być rozpatrzony w terminie 18 miesięcy, zgodnie z art. 47 ust. 2 ugn. Po wydaniu decyzji o wygaszeniu trwałego zarządu MSW wspomniana nieruchomość prawdopodobnie będzie przekazana do zasobu nieruchomości Skarbu Państwa prowadzonego przez Prezydenta Miasta Poznania, wykonującego zadanie z zakresu administracji rządowej, zgodnie z art. 23 ust.1 ugn. Do czasu wydania decyzji o wygaszeniu trwałego zarządu MSW w stosunku do nieruchomości i rozstrzygnięciu o jej zagospodarowaniu, administrowanie tą nieruchomością, zgodnie z informacją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, sprawuje poznańska Policja - dodaje naczelnik Magdalena Dąbrowska.

Mieszkańcy narzekają jednak, że budynek przy zbiegu ulic Matejki i Wyspiańskiego popada w ruinę, a na działce tej porozrzucane są śmieci.

Kiedy zostanie uporządkowany teren po byłym posterunku policji? W tej chwili chwasty sięgają metra, jest mnóstwo śmieci i ogólnie panuje stan zapomnienia i bałaganu. Najgorzej jest zimą, kiedy od lat nikt nie odgarnia śniegu - pisze na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl) p. Małgorzata, mieszkanka ul. Wyspiańskiego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: