Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wigilia przy świeczkach, bez prądu, gazu i wody w kamienicy przy Stolarskiej 2 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wigilia przy świeczkach, bez prądu, gazu i wody w kamienicy przy Stolarskiej 2
24-12-2012 17:30   Janusz Ludwiczak
Wodę i butle z gazem w geście solidarności przynieśli udręczonym lokatorom kamienicy przy ul. Stolarskiej 2 mieszkańcy Poznania i anarchiści. Popołudniu z wojewodą spotkał się Piotr Śruba, administrator kamienicy. "Czyściciel" zaprzeczył, jakoby to jego pracownicy dokonali dewastacji skrzynki energetycznej i odcięcia prądu.

Przypomnijmy, w niedzielę, w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia tuż po godz. 21 kilku mężczyzn wtargnęło do kamienicy przy ul. Stolarskiej 2 i siekierami przecięli kable energetyczne i odcięli mieszkańcom prąd. Na miejscu zjawiły się służby pogotowia energetycznego. Energetycy stwierdzili, że nie mogą podłączyć prądu, gdyż usterkę musi naprawić właściciel budynku. Ten jednak od kwietnia chce pozbyć się lokatorów.

Bez wątpienia byli to pracownicy Piotra Śruby, ponieważ nikomu nie przyszłoby do głowy, żeby tuż przed wigilią wdzierać się do kamienicy i siekierą odcinać główny kabel zasilający prąd. Pracownicy odcięli kabel, w miejscu należącym do właściciela. Mieszkańcy nie mają już nic - wody, gazu i prądu. Po rozmowach z wojewodą nie doszło do podłączenia wody - powiedziała Katarzyna Czarnota z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów.

W wigilię, w samo południe członkowie Stowarzyszenia My Poznaniacy, anarchiści, członkowie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów i zwykli mieszkańcy pojawili się przed kamienicą przy ul. Stolarskiej 2. Udręczonym lokatorom kamienicy przekazali wodę i butle z gazem.

Nie wiemy już do kogo mamy się zwracać o pomoc. Na pewno pójdziemy na pasterkę, bo w kościele będzie przynajmniej ciepło.
Ta sytuacja trwa już od kwietnia. To nie jest pierwsza kamienica. Obawiamy się, że kolejnym etapem będzie podpalenie kamienicy. Ten pan ma taki plan i go realizuje. Nie patrzy czy są święta czy nie
- powiedziała Jolanta Kozłowska, mieszkanka kamienicy przy Stolarskiej 2.

Z mieszkańcami oraz administratorem budynku spotkał się również wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Wobec zaistniałej sytuacji wojewoda zapewnił rodzinom wodę konfekcjonowaną do spożycia. Kilkadziesiąt zgrzewek wody w plastikowych butelkach przewiozły mieszkańcom służby wojewody. Podczas rozmów z wojewodą administrator zobowiązał się zgłosić awarię prądu pogotowiu energetycznemu. Urząd wojewódzki zaproponował także mieszkańcom pobyt w hotelu na czas świąt. Prowadzone rozmowy na temat przyszłości mieszkańców kamienicy przy ul. Stolarskiej w Poznaniu będą kontynuowane w piątek - informuje Tomasz Stube z Urzędu Wojewódzkiego.


R E K L A M A

Komentarze (1)

01-04-2013 10:29:00
Mirek
TO HAŃBA DLA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI PREZYDENTA GROBELNEGO I URZĘDNIKÓW Umowa najmu podlega wypowiedzeniu a nie bandyckiemu WYRZUCANIU ZASTRASZAJĄC ,GNĘBIĄC ...PONIŻAJĄC dorosłych,dzieci i osób starych i schorowanych . TUTAJ chodziło o zrobieniu milionów w jak najkrótszym czasie . Z 7-miu kamienic ci bandyci dorobili się w przeciągu 3 TRZECH miesięcy (każda kamienica )kilkadziesiąt milionów złotych sprawa nie dotyczy tylko kamienicy Stolarskiej a w sumie 7 kamienic w których tylko znikoma ilość lokatorów zalegała z płatnościami.podkreślam ZNIKOMA w większości lokatorzy tych kamienic w ogóle nie zalegali z płatnościami -mieli umowy najmu PRZYDZIAŁ od Miasta. Pomimo tego od samego początku pojawienia się ekipy Piotra Śruby i Pawła Żukowskiego na ZLECENIE Lechosława Gawrońskiego i Grzegorza Liberkowskiego z firmy LE Max Zachowychali się SKANDALICZNIE i BESTIALSKO POMIJAJĄC PODSTAWOWE PRAWA LOKATORÓW I PRAWA GODNOŚCI CZŁOWIEKA Jeżeli ktoś ma trzy letni okres wypowiedzenia to znaczy,że ma prawo w SPOKOJU zamieszkiwać w swoim mieszkaniu, jeżli ktoś zalega z czynszem procedura JASNO OKREŚLA warunki wypowiedzenia,oraz opuszczenia lokalu - eksmisja przeprowadzona na zasadzie postępowania Sądowego i dopiero wyrok sądowy określa termin i warunki opuszczenia lokalu. Problem polega na tym ,że zarówno w jednym jak i drugim przypadku trwa to za długo dla właścicieli kamienicy dlatego właściciele kamienicy nawiązali współpracę ze Śrubą i Żukowskim ,którzy popuścili się kryminalnymi metodami wykańczając psychicznie i fizycznie lokatorów w tym i dzieci ! z 7 kamienic chcieli wykurzyć na bruk,skracając ten termin do trzech miesięcy ,bo tak było w przypadku poprzednich kamienic. Dowodem tego jest postępowanie karne które zostało wszczęte przez PROKURATURE
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

02

kwi

Rynek Łazarski
Złota niedziela na Rynku
- kiermasz, spektakl teatralny, koncert, gra terenowa, warsztaty rękodzielnicze, strefa animacji dla najmłodszych, prezentacje historyczne
w godz. 12:00-18:00

03

kwi

19:30
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Droga Krzyżowa ulicami parafii:
Kościół Św. Anny - Matejki - Limanowskiego - Jarochowskiego - Niegolewskich - Matejki - Kościół Św. Anny

14

kwi

do 16-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Sport" - targi sportowe

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy Żanety Jankiewicz - "Mój świat"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: