Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"145" będzie można dojechać z Łazarza do Lasku Marcelińskiego? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"145" będzie można dojechać z Łazarza do Lasku Marcelińskiego?
15-11-2022 06:40   Janusz Ludwiczak
Zarząd Transportu Miejskiego planuje zmienić trasę linii autobusowej nr 145. Opinie w tej sprawie podejmą rady osiedli.

O planowanej zmianie trasy autobusów linii nr 145 mówiło się już trzy lata temu. Nowy przebieg "stoczterdziestkipiątki" miałby przede wszystkim poprawić komunikację w ciągle rozbudowującym się Marcelinie.

– Proponowana zmiany trasy autobusu 145 na Marcelinie ma na celu poprawę dostępności komunikacyjnej w tym rejonie miasta. Od wielu lat trwa intensywny rozwój kwartału ograniczonego ulicami: Bułgarska, Marcelińska, Wałbrzyska i Ptasia. Szybko przybywa tam budynków mieszkalno-usługowych, dlatego wyszliśmy z propozycją zmiany na linii nr 145. Autobus mógłby zatrzymywać się na przystanku Rycerska przy ulicy Marcelińskiej, po zachodniej stronie (wykorzystywanym przez linię numer 148), ponadto planowana jest budowa pary przystanków przy ul. Ptasiej – wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Tymczasem jak zwraca uwagę Dariusz Preiss z portalu aglomeracja.net dojazd na dworzec kolejowy stracą starsi mieszkańcy Abisynii.

– Zmiana nie poprawi zanadto skomunikowania nowych osiedli z miastem, odetnie natomiast od linii 145 mieszkańców północno–zachodniej części osiedla Grunwald–Południe zwanej Abisynią. Z centrum osiedli deweloperskich, rozrastających się już w małą dzielnicę, do projektowanych przystanków będzie mniej więcej tak samo daleko, jak do obecnych. Droga z Abisynii do autobusu znacznie się natomiast wydłuży. Utratę autobusu 145 przy Marszałkowskiej boleśnie odczują starsi mieszkańcy, których na Abisynii nie brakuje. Na Wałbrzyskiej, a więc pomiędzy osiedlem deweloperskim a uczęszczanym przez mieszkańców Laskiem Marcelińskim nie przewiduje się żadnego przystanku – wskazuje Dariusz Preiss.

Opinię w sprawie zmiany trasy linii autobusowej nr 145 podejmą rady osiedli, przez teren których przebiega.


Map: ZTM


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: