Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Misjonarze w MBB. W czwartek odpust parafialny i 121. rocznica konsekracji kościoła - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Misjonarze w MBB. W czwartek odpust parafialny i 121. rocznica konsekracji kościoła
14-09-2022 06:00   Janusz Ludwiczak
W niedzielę Misjonarze Oblaci odwiedzili kościół Matki Boskiej Bolesnej, którzy wygłosili Słowo Boże i rozprowadzali kalendarze misyjne. Z kolei w czwartek odbędzie się odpust parafialny. Główna suma zostanie odprawiona przez ks. kan. Marcina Janeckiego, dyrektora Caritas o godz. 18. Po liturgii kawa, tradycyjny łazarski wypiek i program artystyczny.

Zgromadzenie zakonne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej zostało założone przez św. Eugeniusza de Mazenoda, późniejszego biskupa Marsylii 25 stycznia 1816 roku w Aix-en-Provence (Prowansja). Początkowo ojcowie poświęcali się odnowie moralnej ludu francuskiego poprzez głoszenie rekolekcji i misji świętych. Obecnie Oblaci prowadzą misję ewangelizacji.

W niedzielę Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej odwiedzili kościół Matki Boskiej Bolesnej, głosząc Słowo Boże i rozprowadzając kalendarze misyjne na rok 2023. Ofiary złożone przy okazji ich nabywania przeznaczone zostaną na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.

W czwartek Parafia Matki Boskiej Bolesnej obchodzić będzie odpust parafialny – uroczystość patronki oraz zarazem 121. rocznicę konsekracji kościoła. Tego dnia odprawione zostaną aż cztery msze święte – przed południem dla uczniów katolickiej szkoły podstawowej i liceum z ul. Głogowskiej 92 (ze szkoły katolickiej naprzeciwko kościoła). O godz. 15:00 msza św. w intencji i z udziałem chorych oraz osób w jesieni życia. Wieczorem o godz. 18:00 główna suma odpustowa, której przewodniczyć będzie ks. kan. Marcin Janecki - dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej, który pochodzi z Łazarza. Po liturgii na placu przykościelnym kawa, herbata i tradycyjny łazarski wypiek oraz program artystyczny, podczas którego wystąpi akordeonista, Michał Gajda.


Fot: Andrzej Radwański

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: