Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Blisko milion złotych dla Łazarza – można przesyłać propozycje do budżetu Rady Osiedla - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Blisko milion złotych dla Łazarza – można przesyłać propozycje do budżetu Rady Osiedla
30-07-2022 02:50   Janusz Ludwiczak
947 887 zł – tyle wyniesie budżet Rady Osiedla Św. Łazarz na 2023 roku. Jeszcze do niedzieli można składać propozycje na jakie zadanie, projekty i inwestycje powinny być przeznaczone środki.

Rady osiedla w całym Poznaniu mają w sumie do wydania w przyszłym roku ponad 23 miliony złotych – najwięcej do dyspozycji, ponad milion złotych mają: Rada Osiedla Rataje (1 158 548 zł), Rada Osiedla Wilda (1 108 559 zł) oraz Rada Osiedla Stare Miasto (1 096 115 zł). Najmniej – Rada Osiedla Stary Grunwald (94 810 zł) czy Rada Osiedla Nowe Winogrady Wschód (139 133 zł).

Rada Osiedla Św. Łazarz ma w przyszłorocznym budżecie 947 887 złotych, z czego na tą kwotę składają się: środki z tytułu udziału w podatku od nieruchomości – 683 945 zł, a także środki naliczone proporcjonalnie do liczby ludności oraz powierzchni osiedla – 251 717 zł oraz środki niewykorzystane z ubiegłego roku – 12 225 zł.

Urzędnicy z Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych obliczyli już, że na diety dla radnych przeznaczona zostanie kwota 30 172 zł na cały rok (naliczanie limitu środków odbywa się na podstawie liczby mieszkańców, powierzchni osiedla i kwoty bazowej). Z kolei na utrzymanie siedziby, mieszczącej się w Szkole Podstawowej nr 33 Rada Osiedla Św. Łazarz będzie mogła przeznaczyć 9 223 zł.

– Remont chodnika? Zieleń na ulicy, gdzie króluje beton? A może koncert w parku Wilsona? Daj nam znać, czego potrzebujesz! Pracujemy nad projektem budżetu na przyszły rok. Do rozdysponowania mamy niecały 1 mln zł z budżetu miasta – zapowiada Rada Osiedla Św. Łazarz.

Jak zapowiedział Andrzej Janowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Św. Łazarz środki w przyszłorocznym budżecie przeznaczone zostaną przede wszystkim na zieleń.

– Mamy najmniej zieleni ze wszystkich osiedli w Poznaniu. W śródmieściu jest duży deficyt zieleni, dlatego postanowiliśmy, że to będzie naszym priorytetem, dlatego są nowe drzewa w pasach zieleni, ale przeznaczamy także pieniądze na zieleń w parkach – powiedział w "Teleskopie" TVP3 Poznań Andrzej Janowski, przewodniczący Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Propozycje do przyszłorocznego budżetu dla Rady Osiedla Św. Łazarz można nadsyłać jeszcze do niedzieli, 31 lipca na adres e-mail: osiedle_lazarz@um.poznan.pl lub przez facebookowy profil.

Sesję budżetową łazarskiego samorządu pomocniczego zaplanowano na 10 sierpnia. Z kolei do 15 sierpnia wszystkie rady osiedla muszą przekazać do właściwych wydziałów Urzędu Miasta projektu planów finansowo-rzeczowych (budżety) wraz z podjętymi uchwałami.


Komentarze (4)

31-07-2022 23:33:43
mieszkanka Poznania
Przebudowa Kolejowej.Na miejscu Salezjanow powstaną bloki.Na miejscu dawnego Młyna zapewne też zabudowa mieszkaniowa.A więc Kolejowa od blokow na Gasiorowskich, niedawno wybudowanych, po planowane , dalej bloki na terenie Salezjanow ,pozniej Hotel Moderna ,już rośnie za nim drugi ( z ulicy Kolejowej ukryty ),nastepnie zabudowa dawnego spalonego Młyna Kolejowa 19(21.Bedzie to scisla zabudowa az do Klaudyny Potockiej.Juz teraz b.zwiększony ruch ,brak przejsc dla pieszych to dla mieszkancow horror i hałas.
31-07-2022 18:16:02
Basia
Cała kasa na nowe miejsca parkingowe!!!
31-07-2022 15:44:52
szczun zez łazarza
tak palisady wszędzie
30-07-2022 16:05:30
Włodek Nowak
Dajcie połowę na słupki, są one estetyczne i pomagają rowerzystom, a także pieszym. Jest tak w Kopenhadze i we Frankfurcie u moich znajomych

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: