Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zielony Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zielony Łazarz
25-07-2022 00:24   Janusz Ludwiczak
37 obiektów na Łazarzu zostało zgłoszonych do tegorocznej, 29. edycji konkursu "Zielony Poznań", z czego do etapu miejskiego Rada Osiedla Św. Łazarz zgłosiła dwa z nich.

Celem konkursu "Zielony Poznań" jest kształtowanie u mieszkańców postaw proekologicznych, zachęcenie do dbania o tereny zielone w miejscu zamieszkania i pracy. W konkursie mogli wziąć udział mieszkańcy, którzy ukwiecają swoje balkony, przydomowe ogrody czy swoje działki, a także do przedsiębiorców.

Zgłoszenia przyjmowane były do 20 czerwca. Następnie obiekty sprawdziła komisja z Rady Osiedla Święty Łazarz.

– Wpłynęło 37 zgłoszeń od mieszkańców, z czego najwięcej, bo 12 w kategorii balkony, a także: ogród przydomowy – 7, zielone podwórko – 7, kwietnik osiedlowy – 6, zieleniec – 3, pasy zieleni – 3, okno – 1, kwietnik zakładowy – 1 oraz loggia – 1 – wyjaśnia Sylwia Badzińska z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Do etapu miejskiego zgłoszone zostały dwa obiekty. Teraz wszystkie zgłoszenia z całego Poznania oceni Miejska Komisja Konkursowa, która do 30 sierpnia wybierze najlepsze.

Najładniejsze balkony, tarasy czy ogrody poznamy jesienią. Zwycięzcy otrzymają nagrody nagrodę w wysokości 1 tys. zł, a laureaci pozostałych miejsc nagrody rzeczowe.


Komentarze (3)

25-07-2022 16:36:37
Lubię kwiaty
Jolu, rozumiem, że też startujesz w konkursie i będziemy mieć okazje zobaczyć Twój piękny balkon, które będzie konkurować z tym „brzydkim”. Nie rozumiem Twojej frustracji odnośnie PIĘKNEGO balkonu, który jest cały w kwiatach, które są zadbane. W Twoim rozumieniu balkon, który startuje w konkursie ma mieć 3 pelargonie wysuszone słońcem i taki ma wygrać? Widać w Tobie zazdrość i frustracje. Przed napisaniem komentarza może warto trochę pomyśleć ile czasu ktoś włożył w stworzenie takiego właśnie balkonu? Chętnie zobaczę Twój balkon, żeby móc go ocenić krytycznie, jak to robisz Ty
25-07-2022 10:15:46
Michal
Czyżby przemawiała przez Ciebie zazdrość droga Jolu ? Ten balkon według mnie upiększa te szara kamienice , codziennie widzę idąc z psem jak ludzie zatrzymują się i robią zdjęcie temu balkonowe , nie wyglądają raczej na ludzi którym się nie podoba ten balkon a wręcz przeciwnie . Według mnie zamiast pisać takie bzdury , uszanuj czyjąś prace , bo przy takim balkonie jest jej naprawdę wiele . A może pokaż co Ty masz do zaoferowania w konkursie oprócz swojej bez podstawnej krytyki z zawiści ?
25-07-2022 09:16:26
jola
I po raz kolejny wszyscy (łącznie z radą osiedla) promują ten koszmarny balkon przy Matejki. Ktoś "upiększył" secesyjną kamienicę daszkiem z pleksy, który po pierwsze jest totalną samowolą i łamaniem przepisów, a po drugie wygląda jak zadaszenie wiaty śmietnikowej.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: