Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Z Łazarza znikną paczkomaty? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Z Łazarza znikną paczkomaty?
23-07-2022 01:34   Janusz Ludwiczak
Okazuje się, że znajdujące się na Łazarzu paczkomaty mogą zniknąć, gdyż nie mają wymaganej zgody i uzyskanego pozwolenia konserwatorskiego.

Paczkomaty znajdują się przy kamienicach, obok przychodni, a nawet w budce, w której jeszcze do niedawna znajdował się sklep spożywczo-cukierniczy (tak jak ma to miejsce na ul. Dmowskiego).

Okazuje się, że paczkomaty znajdujące się na Łazarzu, ale także w centrum Poznania, na Śródce, Wildzie i Jeżycach, czyli dzielnicach objętych strefą ochrony konserwatorskiej nie posiadają żadnej zgody.

– Zgodnie z zapisami Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, wszelkie działania w strefach ochrony konserwatorskiej wymagają uzyskania stosownych pozwoleń, w związku z tym również postawienie urządzeń gabarytowych typu paczkomat wymaga uzyskania pozwolenia konserwatorskiego – powiedziała dla Radia Poznań Joanna Bielawska-Pałczyńska , Miejska Konserwator Zabytków.

Do tej pory wpłynęły tylko dwa wnioski o wydanie pozwolenia na ustawienie i funkcjonowanie paczkomatów. Zostały one jednak odrzucone, gdyż dotyczyły już urządzeń wybudowanych.

– Prowadzimy wyjaśnienia, w jaki sposób zmuszać inwestorów do usuwania tych elementów, jeżeli one są nielegalne – dodaje Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejska Konserwator Zabytków.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (6)

23-07-2022 19:52:21
emeryt
Pani konserwator widzi drzazgi lecz belek w swoim oku nie widzi. W tym kraju najlepiej wychodzi samowolka.
23-07-2022 18:06:45
Mieszkaniec
Tysiące szarych słupków nie przeszkadzają. Brud, syf, odrapane tynki i graffiti na ścianach też nie ale paczkomaty które wyglądają bardzo estetycznie już tak. Kolejne działania wymierzone przeciw mieszkańcom. Chore!!!
23-07-2022 14:08:00
Grzegorz
@Ania szpecić to mogą bloki za Gierka w tych dzielnicach. Przypominam, że paczkomaty są najczęściej wybieraną opcją dostawy online. Nie podoba Ci się ich wygląd, nikt nie karze Ci się na nie gapić.
23-07-2022 13:43:31
komentator
ochroną konserwatora mogą być objęte całe dzielnice, nie tylko pojedyncze budynki. jestem regularnym użytkownikiem paczkomatów, ale umiejscowienie niektórych z nich to kryminał. uregulować.
23-07-2022 09:01:24
obserwator
a pani konserwator jest dobrze zakonserwowana? gdzie zabytki w tych miejscach ?
23-07-2022 06:46:48
Ania
Bardzo dobrze, szpecą nasz krajobraz porozstawiane bez ładu

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

02

kwi

Rynek Łazarski
Złota niedziela na Rynku
- kiermasz, spektakl teatralny, koncert, gra terenowa, warsztaty rękodzielnicze, strefa animacji dla najmłodszych, prezentacje historyczne
w godz. 12:00-18:00

03

kwi

19:30
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Droga Krzyżowa ulicami parafii:
Kościół Św. Anny - Matejki - Limanowskiego - Jarochowskiego - Niegolewskich - Matejki - Kościół Św. Anny

14

kwi

do 16-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Sport" - targi sportowe

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy Żanety Jankiewicz - "Mój świat"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: