Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejowa: Najtańsza oferta o 5,5 mln zł droższa od budżetu PIM - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolejowa: Najtańsza oferta o 5,5 mln zł droższa od budżetu PIM
22-07-2022 01:06   Janusz Ludwiczak
Cztery oferty wpłynęły do przetargu na przebudowę ulicy Kolejowej. Jednak Poznańskie Inwestycje Miejskie na realizację inwestycji wciąż planują przeznaczyć kwotę blisko 7,4 mln zł, gdy tymczasem poznańscy radni zwiększyli środki w budżecie na to zadanie do kwoty 12,5 mln zł.

Tym razem nie sprawdzi się przysłowie "Do trzech razy sztuka". Do ogłoszonego po raz trzeci przetargu na przebudowę ulicy Kolejowej wpłynęły cztery oferty, jednak najtańsza oferta o ponad 5,5 mln zł przewyższa zakładany przez PIM budżet.

Najtańsza oferta, złożona przez konsorcjum czterech firm (PJL Sp. z o.o. Sp. k.., PJM Nadzór i Realizacja Robót Budowlanych Paweł Mróz, BUDNET Waldemar Illmann i TRAP Przedsiębiorstwo Wielobranżowe s.c.) opiewała na kwotę 12 912 566,40 złotych brutto.

Tymczasem spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie wciąż planuje przeznaczyć na przebudowę ulicy Kolejowej 7 392 391,00 zł brutto – czyli wciąż tyle samo co w pierwszym i drugim przetargu.

Kwota ta nie została zwiększona pomimo iż wciąż oferty wykonawców znacznie przewyższają budżet. Co ciekawe w czerwcu poznańscy radni zdecydowali się dołożyć blisko 2,5 mln zł na przebudowę ulicy Kolejowej. Obecnie w Wieloletniej Prognozie Finansowej na tą inwestycję, która ujęta jest od 2014 roku zarezerwowano blisko 12,5 mln zł (12 496 825,00 zł).

– Procedura przetargowa jeszcze nie zakończyła się, teraz przystąpimy do analizy ofert pod względem formalnym i dalsze kroki będą podejmowane w porozumieniu z dysponentem zadania - Zarządem Dróg Miejskich. Kwota na sfinansowanie zamówienia została określona przez dysponenta w ramach wskazania do realizacji, decyzja o jej zwiększeniu może zostać podjęta przez miasto – tłumaczy portalowi Lazarz.pl Paulina Nowicka, rzecznik Poznańskich Inwestycji Miejskich (PIM).

Jak już informowaliśmy w poprzednim przetargu wpłynęły tylko dwie oferty. Najtańsza z nich dwukrotnie przewyższa zakładany budżet. Wykonawca za zrealizowanie prac zaoferował kwotę 13 429 739,77 złotych brutto, gdy tymczasem PIM na realizację zadania chciał przeznaczyć dwukrotnie mniej.


Komentarze (5)

25-08-2022 13:03:55
AgaFabian
Tak, to rzeczywiście kpina z mieszkańców. Wszystkiego się odechciewa. Podatków też już nie chce się płacić. Bo i na co? Na inne dzielnice?
23-07-2022 00:23:48
sąsiad
do mieszkańców Kolejowej - wszak jest was trochę i Wasze głosy na pewno byłyby usłyszane - czy to nie jest już przypadkiem za dużo? nie chcecie może wyjść na ulicę podemonstrować? przyjedzie telewizja jedna, druga, ponarzeka się, pokrzyczy i może temat ruszy. bo to jest kpina jawna...
22-07-2022 11:42:01
121
Nie wstyd włodarzy miasta za swoją nieudolność i lekceważenie mieszkańców tej ulicy . Jak tylko pamiętam a mam już swoje lata , ulica ta miała być remontowana ale widocznie nie ma profitów z tej inwestycji . Rynek Łazarski to jest porażka na którą miasto wydało ogromne pieniądze . To jest sam beton i skwar. Jak się nie chce czegoś robić to każda oferta będzie za wysoka. Panie Prezydencie pokaż Pan że jest Pan ambitny i nie tylko centrum miasta Pana interesuje by pięknie wyglądało i spełniało wymogi ale pozostałe dzielnice również
22-07-2022 08:41:10
Mieszkaniec Kolejowej
Tego się nawet komentować nie chce. Mamy dużą inflację, koszty rosną, a miasto przeznacza taką samą kwotę i z uporem godnym maniaka twierdzi, że znajdzie się ktoś kto wykona remont poniżej kosztów? Chyba ktoś ma problem z logicznym myśleniem. Ręce opadają. W sumie to nic nowego, przebudowy po prostu ktoś "na górze" nie chce. Najdłuższej sagi Poznania ciąg dalszy... Mieszkańców mają w d.... Byleby płacili podatki!!!
22-07-2022 07:26:48
Cru
Trzy razy robić to samo i oczekiwać innych rezultatów:D Kpina z mieszkańców.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: