Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez dwa tygodnie tramwaje nie będą dojeżdżać na Górczyn - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez dwa tygodnie tramwaje nie będą dojeżdżać na Górczyn
14-05-2022 13:29   Janusz Ludwiczak
Rozpoczął się remont torowiska na ulicy Głogowskiej, pomiędzy Hetmańską i Palacza. Aż do końca maja tramwaje linii nr 5, 8 i 14 nie będą dojeżdżać na Górczyn. W zamian dojazd umożliwią autobusy zastępcze "za tramwaj". Utrudnienia czekają również na kierowców.

Przez najbliższe dwa tygodnie prowadzony będzie remont torowiska na ulicy Głogowskiej przy zajezdni tramwajowej.

– Torowisko wraz z rozjazdem umożliwiającym wjazd (i wyjazd) tramwajów do zajezdni są już mocno wyeksploatowane i konieczny jest remont. Prace uniemożliwią przejazd tramwajów od skrzyżowania ulicy Głogowskiej z Hetmańską do pętli na Górczynie – tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM).

W związku z tym tramwaje linii nr 5, 8 i 14 nie dojeżdżają do Górczyna. "Piątka" i "ósemka" zostały skrócone do "Głogowskiej/Hetmańskiej".

Tramwaje linii nr 5 jadą przez Głogowską i następnie skręcają w Hetmańską i dalej przez Reymonta, rondo Jeziorańskiego, Grunwaldzką, Bukowską i Roosevelta dojeżdżają do Mostu Dworcowego i wracają do Unii Lubelskiej. Bimby z numerem "8" jadą podobną trasą, ale w kierunku przeciwnym, tj. przez Grunwaldzką Reymonta, Hetmańską i Głogowską.

"Czternastka" została skierowana do Dębca (przez Hetmańską i 28 Czerwca 1956 r.).

Dojazd na Górczyn zapewniają autobusy zastępcze "za tramwaj" linii T5.

Utrudnienia dla kierowców:

Z utrudnieniami w ruchu muszą liczyć się również kierowcy poruszający się ulicą Głogowską.

– Do 31 maja 2022 r., ze względu na remont przejazdów przez torowisko tramwajowe przy zajezdni tramwajowej na ul. Głogowskiej, wygrodzony zostanie lewy pas jezdni w kierunku centrum. W tym czasie na odcinku od ul. Hetmańskiej do pętli na Górczynie kursować będą autobusy "za tramwaj". Nie przewiduje się utrudnień ruchu pieszego i rowerowego. Prędkość maksymalna pojazdów w miejscu prac będzie obniżona do 30 km/h – tłumaczy Miejski Inżynier Ruchu.

– Ponadto w tym samym terminie, w związku z budową przyłącza wodociągowego i kanalizacji sanitarnej, w godzinach nocnych wygradzany będzie fragment jezdni w torowisku tramwajowym przy ul. Głogowskiej 34. Zawężony miejscowo będzie chodnik w rejonie prac i wygrodzone czasowo miejsce postojowe po zachodniej stronie ulicy. Utrzymany zostanie ruch tramwajowy, natomiast prędkość maksymalna pojazdów w rejonie prac będzie czasowo ograniczona do 30 km/h – zaznacza ZDM.

Zmiany w komunikacji od soboty, 14 maja:

Linia nr 5:
UNII LUBELSKIEJ – … – Lewandowskiej – Podgórna – Pl. Wiosny Ludów – Strzelecka – Królowej Jadwigi – Matyi – Most Dworcowy – Głogowska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA
– Hetmańska – Reymonta – Grunwaldzka – Bukowska
– Roosevelta – Most Dworcowy – Matyi – Królowej Jadwigi – Strzelecka – … – UNII LUBELSKIEJ

Linia nr 8:
MIŁOSTOWO – … – Most Teatralny – Roosevelta – rondo Kaponiera – Bukowska – Grunwaldzka – rondo Jeziorańskiego – Reymonta – Hetmańska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA
– Głogowska – Roosevelta – rondo Kaponiera – … – MIŁOSTOWO

Linia nr 14:
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST – Rondo Kaponiera (poziom -2) – dolna trasa PST – Dworzec Zachodni – Zachodnia – Głogowska – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 r. – DĘBIEC PKM

Autobus "za tramwaj" – linia T5:
GÓRCZYN PKM –Zgoda – Ściegiennego – Głogowska – Winklera – Kasprzaka – Hetmańska – GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA powrót: GŁOGOWSKA/HETMAŃSKA – Głogowska – Ściegiennego – Zgoda – GÓRCZYN PKM
• Na dworcu Górczyn autobusy "za tramwaj" linii T5 zatrzymują się na peronie 6.
• Z "Głogowskiej/Hetmańskiej" odjazdy z przystanku linii nr 179 z ul. Hetmańskiej.
• Kursy co 5 minut w godzinach szczytu w dni robocze (w godz. 6-9 oraz 13:30-19:00), co 7-8 minut poza szczytem, wieczorami oraz w soboty i niedziele.

W celu ułatwienia przesiadek między autobusami i tramwajami, na węźle „Głogowska/Hetmańska” uruchomione zostały dodatkowo przystanki (GLHE45 i GLHE46) znajdujące się na ul. Hetmańskiej między ulicami Głogowską a Kasprzaka – dla wszystkich tramwajów (linii 1, 5, 7 i 8).Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 30-05-2023
Łazarz
33. Dni Łazarza
►WIĘCEJ: www.33dni.lazarz.pl

30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: