Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poseł Franciszek Sterczewski jednak zarabiał – pojawiło się nowe oświadczenie majątkowe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poseł Franciszek Sterczewski jednak zarabiał – pojawiło się nowe oświadczenie majątkowe
04-01-2020 01:12   Janusz Ludwiczak
Na stronie Sejmu pojawiło się poprawione oświadczenie majątkowe posła Franciszka Sterczewskiego, będącego równocześnie radnym Osiedla Św. Łazarz. Wynika z niego, że poseł z Łazarza w 2018 r. zarobił na MTP prawie 72 tys. zł, w sumie uzyskał dochód w wysokości 92 548,50 zł. Poseł Franciszek Sterczewski w pierwotnym oświadczeniu majątkowym w każdej rubryce napisał "nie dotyczy".

Jak informowaliśmy w połowie grudnia poseł Franciszek Sterczewski, który jest równocześnie radnym osiedla Św. Łazarz złożył oświadczenie, z którego wynika, że nie posiada żadnego majątku, ani nie otrzymywał żadnego wynagrodzenia. W każdej rubryce poseł z Łazarza wpisał "nie dotyczy" w każdej rubryce – środki pieniężne zgromadzone w walucie polskiej, nieruchomości, działalność gospodarcza, dochody czy składniki mienia ruchomego powyżej 10 tys. zł (np. samochód) oraz zobowiązania pieniężne, w tym zaciągnięte kredyty i pożyczki. Natomiast w danych o sobie poseł Franciszek Sterczewski wpisał "zawód wolny".

20 grudnia poseł Franciszek Sterczewski złożył korektę do oświadczenia majątkowego, z którego wynika, że w 2018 r. otrzymał źródło dochodu z tytułu stosunku pracy na Międzynarodowych Targach Poznańskich w kwocie 71 932,50 zł. Ponadto: 9 637,50 zł – z tytułu pracy u architekta Przemysława Borkowicza, 6 788 zł za działalność wykonywaną osobiście oraz 4 190,50 za prawa autorskie. Parlamentarzysta nie posiada kredytów czy składników majątku o wartości przekraczającej 10 tys. zł.

Za podanie nieprawdy lub zatajenie prawdy zgodnie z art. 233 Kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności.

W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" poseł Franciszek Sterczewski tłumaczył, że źle zrozumiał pracowniczkę Kancelarii Sejmu, ponadto w tym momencie rzeczywiście nie był nigdzie zatrudniony, a na koncie miał "minus".

– Wypełniałem oświadczenie w towarzystwie pracownicy Kancelarii Sejmu. Zapytałem ją, czy chodzi o aktualny stan, bo w momencie wypełniania rzeczywiście nie byłem nigdzie zatrudniony. Źle ją zrozumiałem. A skąd brak oszczędności? Gdy wypisywałem oświadczenie, miałem minus na koncie. To po prostu błąd formalny. Jestem w trakcie zgłaszania go. Skoryguję to oświadczenie. Przepraszam wszystkich za zamieszanie. Mam nadzieję, że poprawione oświadczenie niedługo będzie wisiało na stronie internetowej sejmu i że wszystko będzie transparentne – powiedział "Wyborczej" poseł Franciszek Sterczewski.Oświadczenie majątkowe posła Franciszka Sterczewskiego dostępne jest na stronie Sejmu


Komentarze (5)

05-01-2020 23:20:25
Kalika
"Wypełniałem oświadczenie w towarzystwie"? Bardzo wymowne. Swoją drogą, jak się zarobiło przez kilka miesięcy 72 tys. na MTP, to po kilku następnych miesiącach naprawdę można o tym łatwo zapomnieć...Taki drobiazg. Szczególnie, jak ktoś jest oszołomiony fleszem własnego aparatu fotograficznego...
05-01-2020 10:05:16
Mieszkaniec
Pan Porażka - jak widać ma problem nie tylko z doborem obuwia ale też z czytaniem ze zrozumieniem.
04-01-2020 23:01:28
emeryt
Śmiać się czy płakać kogo wybieramy na przedstawicieli narodu. Nie wiadomo czy to cwaniak, matoł czy oszust.
04-01-2020 21:20:58
as
charakter pisma jak u dziecka z 3 klasy podstawowki i pewnie taki sam rozum...
04-01-2020 10:51:19
pyra
Oj cos nie kumaty nasz posel, zycze poslowi aby pytal nawet 3 razy jesli nie ma sie pojecia o czyms a nie polegac wylacznie na zdaniu jednej osoby i jej opinii, jak widac osoby, ktora nie ma pojecia o takich sprawach. Kto pyta nie bladzi. To, ze jest to Kancelaria Sejmu nie oznacza, ze osoba tam zatrudniona poda nam wlasciwe wskazowki. Odbiegajac nieco od tematu, w dzisiejszych czasach jest bardzo malo osob, ktore naprawde znaja sie na tym co robia i na swojej pracy ale zadzieraja nosa jakby wszystkie rozumy pojadly.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 30-05-2023
Łazarz
33. Dni Łazarza
►WIĘCEJ: www.33dni.lazarz.pl

30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: