Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Poseł Franciszek Sterczewski otrzymał od Rady Osiedla Św. Łazarz żółte tenisówki {► FILM} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Poseł Franciszek Sterczewski otrzymał od Rady Osiedla Św. Łazarz żółte tenisówki {► FILM}
21-10-2019 06:49   Janusz Ludwiczak
W trakcie środowej sesji radny Franciszek Sterczewski, który został wybrany na posła otrzymał od łazarskiej rady osiedla żółte tenisówki oraz żółte kwiaty. Podczas posiedzenia radni wystąpili również z wnioskiem do ZTM o podjęcie działań zmierzających do poprawy stanu torowiska na ulicy Hetmańskiej oraz o utwardzenie przystanku autobusowej przy ul. Ułańskiej a także apelują do ZKZL o uporządkowanie dziedzińca przy ul. Chociszewskiego 18-22.

Październikowa, już ósma sesja Rady Osiedla Św. Łazarz, która odbyła się w środę w Szkole Podstawowej nr 33 rozpoczęła się nietypowo od złożenia gratulacji radnemu Franciszkowi Sterczewskiemu, który został wybrany na posła do Sejmu IX kadencji. Radni wręczyli posłowi-elektowi żółte tenisówki oraz storczyki również koloru żółtego. Na sesji pojawiła się ekipa TVN24, która filmowała całe zdarzenie.

– Znamy się z tego, że zmieniasz miasto, widzisz je z poziomu pieszego i rowerzysty, chcemy by tak pozostało, dlatego przyjmij od nas te żółte buty – powiedział Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

– Dziękuję wszystkim za wsparcie, za to, że byliście ze mną przez te ostatnie 2 miesiące. Mam nadzieję że przez te kolejne 4 lata będziemy razem na Łazarzu, ale i w Warszawie – zaznaczył Franciszek Sterczewski, poseł i łazarski radny.

ZOBACZ TAKŻE: Franciszek Sterczewski został posłem: "Chciałbym dalej pozostać radnym osiedla Św. Łazarz"

W dalszej części sesji Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zmianę przeznaczenia środków celowych, ujętych w planie finansowym Przedszkola nr 48 na 2019 rok, w wysokości 20 tysięcy złotych na wymianę instalacji elektrycznej oraz remontu wejścia.

Radni wystąpili również z wnioskiem do Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych o uporządkowanie terenu dziedzińca przy ul. Chociszewskiego 18-22.

– Wewnętrzny dziedziniec w kwartale ulic Chociszewskiego/Jarochowskiego/Potworowskiego/Bogusławskiego wymaga pilnej interwencji. Murowana wiata na śmieci położona w granicy działki jest pęknięta i grozi zawaleniem; częściowo zburzona jedna ze ścian wiaty nie została w żaden sposób zabezpieczona; w rezultacie zaledwie kilkudziesięciocentymetrowy murek odgradza działkę od znajdującego się kilka metrów niżej dachu garaży. Jest to sytuacja niebezpieczna, niedopuszczalna, stanowiąca zagrożenie m.in. dla dzieci, wymagająca natychmiastowej interwencji; na dachu garażu położonego poniżej wiaty na śmieci, zalegają worki ze śmieciami wymagające pilnego uprzątnięcia; w bardzo złym stanie jest droga dojazdowa do wiaty na śmieci (nieutwardzona, z koleinami) – wymaga ona utwardzenia i uporządkowania – argumentuje Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Radni zaapelowali również do Zarządu Transportu Miejskiego o podjęcie działań zmierzających do poprawy stanu torowiska w ciągu ulicy Hetmańskiej, pomiędzy Reymonta a Głogowską.

– Mieszkam przy ulicy Hetmańskiej, mam okna na obie strony. Tramwaje jeżdżą tam za głośno. Czy ZTM planuje tam remont torowiska? – wskazywał radny Maciej Nowak.

– Torowisko na Hetmańskiej ma już kilka lat. Trudno odnieść mi się z kabiny motorniczego, ale jedynie co można zrobić to ograniczyć prędkość, jednak spowoduje to zwiększenie czasu przejazdu. W gorszym stanie jest torowisko na Reymonta, gdzie tam bardziej rzuca tramwajem. Na pewno inny hałas generuje 105-tka, inny helmut, a jeszcze inny nowe Solarisy – wskazywał radny Roman Modrzyński, który jest również motorniczym.

Ostatecznie 19 głosami podjęli uchwałę. Od głosu wstrzymał się radny Paweł Kowalczyk.

To nie jedyny wniosek do ZTM kierowany przez Radę Osiedla Św. Łazarz, która zwraca się z prośbą o utwardzenie przystanku autobusowego "Ułańska".

Ponadto radni podjęli uchwałę w sprawie wniosku do Zarządu Dróg Miejskich o regulację sygnalizacji świetlnej na ulicy Głogowskiej i Grunwaldzkiej.

– Wciąż jest problem z przejściem na drugą stronę ulicy. Obecne ustawienie świateł nie pozwala na płynne przekroczenie ulicy przy jednym cyklu świateł, co jest szczególnie uciążliwe dla osób z dysfunkcjami ruchu oraz osób starszych – tłumaczy Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

– Oby nie spowodowało to opóźnień w przejeździe tramwajów ulicą Głogowską – wskazywał radny Roman Modrzyński.

– Jesienią miasto ma otrzymać koncepcję zmian na ulicy Głogowskiej. Przystanki mają być dostosowane do tramwajów 45-metrowych. Wtedy będą musiały pojawić się również azyle dla pieszych – dodał przewodniczący Andrzej Janowski.

Na zakończenie środowej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie diet. I tak przewodniczący rady Andrzej Janowski otrzymał dietę w wysokości 300 złotych, a szefowa zarządu 270 zł. Dietę w kwocie 250 zł otrzyma radna Joanna Ellmann, a w wysokości 200 zł radni: Sylwia Badzińska, Wojciech Kosiedowski, Roman Modrzyński i Beata Szeszuła. Na konta pozostałych radnych trafią diety w wysokości od 25 do 150 złotych w zależności od udziału w sesjach i pracy w radzie osiedla.

Z kolei z diety zrzekł się radny Franciszek Sterczewski, który za udział w sesji miał otrzymać 25 złotych za październik.

Kolejna, już 9. sesja zwyczajna Rady Osiedla Św. Łazarz jest zaplanowana na 20 listopada, a tydzień wcześniej radni będą mieć dyżur dla mieszkańców.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja VIII (zwyczajna) 16.10.2019

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (9)

22-10-2019 22:02:11
Koślawiak
@Andrzej Janowski - bardzo chciałabym otrzymać od radnych żółte buty; czy zasłużę na to?
22-10-2019 13:31:54
Andrzej Janowski
@poznaniAnka zasaidanie w radzie miasta nie powoduje koniecznosci zdania mandatu radnego osiedlowego. Kilkunastych miejskich radnych jest równocześnie radnymi osiedlowymi. Filip Olszak, który od jesieni 2018 r. jest radnym miejskim, był równoczesnie radnym osiedlowym i przewodniczącym Rady Osiedla św. Łazarz (do marca 2019 r., do wyborów do rady osiedla, w których nie uzyskał mandatu)
22-10-2019 13:29:12
Andrzej Janowski
@Koślawiak - żółte buty oraz kwiaty kupili radni ze swoich prywatnych pieniędzy
21-10-2019 21:01:00
emeryt
Żółty kolor - różne skojarzenia. Proszę zobaczyć sondę na portalu.
21-10-2019 19:46:38
Koślawiak
Te "żółte tenisówki" naprawdę ufundowała rada osiedla, czy zakupiono je z prywatnej kieszeni?
21-10-2019 15:25:28
poznaniAnka
@Marcin Pakuła: To Pan Franciszek powinien zdecydować się czy być radnym osiedlowym czy posłem. Gdyby zasiadał w radzie miasta automatycznie musiałby zdać mandat. Ale zapewne pan Franciszek będzie ryzykował posiadaniem wielu nieobecności, by tylko blokować miejsce dla Marii Łazarz
21-10-2019 14:00:13
Marcin Pakuła
do poznaniAnka: Pewnie wybierze posiedzenie w Sejmie, gdzie każdy głos jest na wagę złota. W RO pracuje się na okrągło, sesja jest tylko tych prac zwieńczeniem.
21-10-2019 13:25:36
realista
To sesja rady zostanie dopasowana do dyspozycyjności posła.
21-10-2019 12:56:27
poznaniAnka
Jestem ciekawa co zrobi pan Franciszek gdy będzie miał w tym samym czasie posiedzenie w Sejmie i sesję rady osiedla.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

lut

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Rok Wodnego Królika - nowy rok chiński" - spotkanie z astrologiem Jackiem Krygiem
Zaprasza Stowarzyszenie Radiestetów im. Czesława Spychalskiego

09

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 2: Miłość erotyczna - o silnym podłożu zmysłowym, przeżywana w ciele

10

lut

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Taka miłość w sam raz" - Walentynkowe Show słowno-muzyczne w wykonaniu Mojego Teatru
wstęp wolny

14

lut

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W Kręgu miłości" - Wieczór poetycko muzyczny. Wiersze Izabeli Kamili Zioła przy akompaniamencie Tomka Batańczuka
wstęp wolny

16

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Tłusty czwartek" - występ zespołu REMIS
- Wieczorek taneczny i spotkanie Klubu Seniora Bamberka
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: