Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Czyściciele kamienic" pójdą do więzienia za nękanie lokatorów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Czyściciele kamienic" pójdą do więzienia za nękanie lokatorów
19-03-2019 16:33   Janusz Ludwiczak
Piotr Ś. skazany na 2 lata więzienia, Paweł Ż. - na rok pozbawiony wolności, a Adrian W. skazany na 10 miesięcy. Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok sądu I instancji i podtrzymał wyrok wobec tzw. "czyścicieli kamienic" za nękanie lokatorów m.in. Stolarskiej 2, Strusia 10, Kanałowej 10 czy Niegolewskich 14.

Sprawa dotyczy wielu kamienic na Łazarzu, najgłośniej było o Stolarskiej 2, jednak podobny dramat spotkał również mieszkańców kamienicy przy ul. Strusia 10, Kanałowej 10 czy ostatnio Niegolewskich 14.

Piotr Ś. był oskarżony o stalking, czyli uporczywe i złośliwe nękanie lokatorów pięciu kamienic w latach 2011-2012. "Czyściciel kamienic" odłączał lokatorom gaz, wodę i prąd, zalewał mieszkania, rozwiercał dziury w ścianach i sufitach zmuszając tym samym mieszkańców do natychmiastowej wyprowadzki.

W maju 2012 r. administratorzy kamienicy przy ul. Stolarskiej 2, w tym Piotr Ś. zaczęli zastraszać lokatorów, którzy w skrzynkach znaleźli robaki, a przed wejściem do budynku szarfę z napisem "Ostatnie pożegnanie". Natomiast pod koniec grudnia 2012 r. nieznani sprawcy włamali się do opuszczonych mieszkań w kamienicy przy ul. Niegolewskich 14 i zniszczyli instalację wodną. Zalana została klatka schodowa i pomieszczenia na niższych kondygnacjach. Dwa tygodnie później lokatorzy kamienicy złapali na gorącym uczynku mężczyznę, który włamał się do jednego z mieszkań. W 2013 r. mieszkania lokatorów znów były zalewane wodą. Nieznani sprawcy włamali się do pustostanu na czwartym piętrze, wyrwali rurę i odkręcili wodę, która lała się przez stropy i klatkę schodową.

We wtorek Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok Sądu I instancji (Rejonowego Poznań-Grunwald) z kwietnia ubiegłego roku.

Piotr Ś. otrzymał karę 2 lat więzienia, Paweł Ż. został skazany na rok więzienia, a Adrian W. otrzymał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd nakazał również oskarżonym solidarną zapłatę po 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia pokrzywdzonym (w sumie 370 tys. zł).

Proces "czyścicieli kamienic" w sprawie nękania lokatorów toczył się od ponad pięciu lat. Wyrok jest prawomocny.


R E K L A M A

Komentarze (2)

20-03-2019 07:27:18
pyra
@Ostatni normalny, co to znaczy " zdejmowanie zdrowia i mienia" ? Czy to jakies nowe znowu wyrazenia na topie ??? Bardzo dobrze, ze wyrok prawomocny.
20-03-2019 00:22:48
Ostatni normalny
10k odszkodowania za zdejmowanie zdrowia i mienia? Slabo.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

02

kwi

Rynek Łazarski
Złota niedziela na Rynku
- kiermasz, spektakl teatralny, koncert, gra terenowa, warsztaty rękodzielnicze, strefa animacji dla najmłodszych, prezentacje historyczne
w godz. 12:00-18:00

03

kwi

19:30
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Droga Krzyżowa ulicami parafii:
Kościół Św. Anny - Matejki - Limanowskiego - Jarochowskiego - Niegolewskich - Matejki - Kościół Św. Anny

14

kwi

do 16-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Sport" - targi sportowe

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy Żanety Jankiewicz - "Mój świat"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: