Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Łańcuch światła" najważniejszym wydarzeniem minionego roku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Łańcuch światła" najważniejszym wydarzeniem minionego roku
23-01-2018 09:28   Janusz Ludwiczak
34,43% naszych Czytelników biorących udział w plebiscycie "ŁAZARZ2017 - dzielnicowe podsumowanie roku" uznało, że najważniejszym wydarzeniem minionego roku był "Łańcuch Światła". W lipcu przez trzy dni w Parku Kasprowicza, pod Areną odbywał się protest w obronie niezawisłości sądów". W sumie w demonstracjach wzięło udział 28 tysięcy osób, z czego tylko w ostatnią niedzielę lipca pod Areną było już 15 tysięcy osób. Na drugim miejscu znalazło się odejście budowniczego kościoła Chrystusa Sługi oraz rolki i kino na dnie basenu, a później rozpoczęcie remontu pływalni letniej w Parku Kasprowicza. Wśród osób biorących udział w naszym plebiscycie rozlosowaliśmy "Kalendarze Łazarskie 2018".

Po raz dziewiąty zorganizowaliśmy plebiscyt "dzielnicowe podsumowanie roku". Sporo się działo w minionym roku, dlatego wybraliśmy 10 najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce na Łazarzu. Od 15 do 22 stycznia zapraszaliśmy Państwa do wyboru jednego z 10 prezentowanych najważniejszych wydarzeń 2017 roku.

Uczestnicy naszego plebiscytu uznali, że najważniejszym wydarzeniem minionego roku było: Ponad 15 tysięcy osób stworzyło pod Areną "Łańcuch światła" w obronie sądów – w lipcu przez trzy dni w Parku Kasprowicza każdego wieczoru odbywał się protest "Łańcuch światła - w obronie niezawisłości sądów". W sumie w demonstracjach wzięło udział 28 tysięcy osób, z czego tylko w ostatnią niedzielę lipca pod Areną było już 15 tysięcy osób.

Na drugim miejscu znalazło się odejście budowniczego kościoła Chrystusa Sługi. Ks. Marian Ciesielski, budowniczy kościoła przy Palacza i pomysłodawca utworzenia Parafii Chrystusa Sługi z końcem czerwca przestał być proboszczem parafii na pograniczu Górczyna i Łazarza. Arcybiskup Stanisław Gądecki zdecydował, że od 1 lipca proboszczem Parafii Chrystusa Sługi będzie ks. Rafał Czerniejewski, dotychczasowy proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana na Jeżycach.

Z kolei trzecim najważniejszym wydarzeniem było: "Najpierw rolki i kino na dnie basenu, a potem przebudowa kąpieliska" – latem basen pływalni letniej w Parku Kasprowicza zamienił się najpier w arenę dla rolkarzym, a później w salę kinową. W wakacje nie mogliśmy skorzystać z kąpieliska, to ze względu na jego przebudowę, która ruszyła na dobre w październiku. W ramach inwestycji powstaną zupełnie nowe niecki basenów, falista zjeżdżalnia, wodny plac zabaw dla dzieci i tor do street workoutu.

Wyniki plebiscytu "ŁAZARZ2017 - dzielnicowe podsumowanie roku":
1. Ponad 15 tysięcy osób stworzyło pod Areną "Łańcuch światła" w obronie sądów – 34,43% głosów
2. Budowniczy kościoła Chrystusa Sługi odchodzi – 24,59% głosów
3. Najpierw rolki i kino na dnie basenu, a potem przebudowa kąpieliska – 18,03% głosów
4. Opuszczona lokomotywownia zamieniła się w Halę Towarzyską – 14,75% głósów
5. W szpitalu św. Rodziny padł rekord – narodziło się 3-tysięczne dziecko – 4,92% głosów
6. Pomnik ks. Czesława Piotrowskiego stanął pod szkołą katolicką – 1,64% głosów
–. Przy Arenie odkryto masowy grób niemieckich żołnierzy z 1945 roku – 1,64% głosów
7. Wyburzono stary młyn z XIX w. i zabytkową willę z 1905 r. – brak głosów
–. Gimnazjum 51 przekształca się w liceum terapeutyczne, a przy Arenie powstała nowa podstawówka - reforma oświaty – brak głosów
–. "Po raz pierwszy w historii jest nam dane obchodzić okrągły jubileusz w czasach pokoju" – protestanci obchodzili 500-lecie Reformacji – brak głosów

Wśród biorących udział w plebiscycie rozlosowaliśmy "Kalendarze Łazarskie 2018".
Nagrody otrzymują:
• Anna Zakrzewska
• Teresa Wysocka
• Dawid Twardowski
• Małgorzata Nowak
• Grzegorz Tokarski
• Adam Borowicz
• Jolanta Horla
• Dariusz Kołodziejczyk
• Elżbieta Chmura
• Maja Geryszewska
Laureatom gratulujemy. Nagrody wyślemy pocztą.

Dziękujemy za udział w Plebiscycie "ŁAZARZ2017 - dzielnicowe podsumowanie roku".

Więcej informacji i opisy wydarzeń minionego roku na stronie: www.2017.lazarz.pl


R E K L A M A

Komentarze (5)

31-01-2018 20:39:36
bem
Popieram Franka Sterczewskiego. Nie tylko w organizowanym przez niego Łańcuchu Światła, ale też w jego spojrzeniu na miasto.
25-01-2018 21:58:28
Amicus
Darujcie sobie te denne komentarze przypominające kłótne przedszkolaków... to nie forum epoznań a szanujący się portal! :)
25-01-2018 18:50:04
tonny
@Poznaniak75: PiS to jest normalnie święty... łamanie konstytucji, wycinanie puszczy, dotacje mln dla Rydzyka, Szyszko, Macierewicz... wymieniać dalej.... Dzięki PiS jesteśmy posmiewiskiem w Europie. No sle przecież 27:1 to był wielki sukces nieprawdaż matole.
25-01-2018 18:44:46
Poznaniak75
Lepiej być PiSiorem niż aferałem z Platfusów wspieranym przez UE matołki :)
25-01-2018 07:37:46
Negatyw
Teraz widać, jakie poparcie mają pisiory... Ale i tak moherowy elektorat jest liczny... (!!!!).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

02

kwi

Rynek Łazarski
Złota niedziela na Rynku
- kiermasz, spektakl teatralny, koncert, gra terenowa, warsztaty rękodzielnicze, strefa animacji dla najmłodszych, prezentacje historyczne
w godz. 12:00-18:00

03

kwi

19:30
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Droga Krzyżowa ulicami parafii:
Kościół Św. Anny - Matejki - Limanowskiego - Jarochowskiego - Niegolewskich - Matejki - Kościół Św. Anny

14

kwi

do 16-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Sport" - targi sportowe

18:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy Żanety Jankiewicz - "Mój świat"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: